Terranova toidulisandid sobivad ka taimetoitlastele ja veganitele!

By | Yleinen | No Comments

Meil on suurepärased uudised kõigile taimetoitlastele ja veganitele!

Nüüdsest on võimalik Eliksiirist leida suures valikus kvaliteetseid Terranova toidulisandeid (ka palju küsitud D3 vitamiine), mis on kõik 100% lisaaine vabad ning sobivad ka taimetoitlastele ja veganitele!

Terranova toidulisandid on hüpe toidulisandite arengus veelgi tõhusamaks ja looduslikumaks. Toodete eesmärk on luua loomulik sünergiline keskkond organismis, nii et toitained tõepoolest imenduksid ja keharakud toimiksid optimaalselt.

Kesksel kohal on värsked, töötlemata ja looduslikud koostisosad. Tänu neile säilib vitamiinide, mikroelementide ja teiste toitainete tervistav mõju. Terranova toidulisandite tootearendamise aluseks on sünergia ehk inimese ja toitainete omavaheline biokeemia. Abiks on erinevad Magnifoodi komponendid, mis veelgi tõhustavad toodete toimet.

Terranova toodetes olevad taimed, ravimtaimed ja marjad on kas orgaanilise kvaliteediga või eetilise ja ökoloogilise põhimõtte järgi toodetud. Enamik taimi ja ravimtaimi hangitakse sertifitseeritud orgaanilistest istandustest ning on värskelt külmkuivatatud, säilitades nende bioaktiivsuse. Värskelt külmkuivatatud taime toiteväärtus on samaväärne looduses kasvava taime omaga.

Uurige lisa http://www.terranova.ee/ või meie kodulehelt www.eliksiir.ee

Olgem teadlikud ja terved!

Toidulisandid – kas tead, mis kellaajal tuleks vitamiine võtta?

By | Yleinen | No Comments

Vitamiinidel ja nende imendumisel on erinevusi, seega ei ole ükskõik, millised toidulisandid valid ja kuidas neid tarvitad. Kas tead, millal tuleks toidulisandeid võtta, kui soovid, et keha võtaks vitamiinid kohe kasutusse?

Inimene vajab eluks umbes 13 erinevat vitamiini. C-, A-, D- ja E-vitamiin ning B-grupi vitamiinid on põhilised, mida keha ei suuda ise toota. Neist C-vitamiin ja B-rühma vitamiinid on vesilahustuvad, ülejäänud rasvlahustuvad.

– Vesilahustuvate all mõeldakse selliseid vitamiine, mis ei salvestu organismis, vaid erituvad uriiniga. “Rasvlahustuvad vitamiinid salvestuvad muuhulgas rasvkoes, maksas, lihastes ja ajus,” ütleb biokeemik FT Timo Lehto (Terranova). Rasvlahustuvad vitamiinid imenduvad kõige paremini koos rasva sisaldava toiduga, kuid ka veeslahustuvaid tuleb võtta koos toiduga.

– “Siis on maohappe hulk suurem ja imendumine peensooles paraneb,” ütleb Lehto. Tema sõnade kohaselt jõuab hommikul võetud toidulisand kohe kasutusse, samal ajal kui õhtul võetud vitamiin ladustatakse.

– Eriti rasvlahustuvaid vitamiine tuleb võtta hommikul või päevasel ajal, kui on soov neist kiiresti kasu saada.

Keha reguleerib vitamiinide imendumist

Vitamiinide imendumist mõjutab muuhulgas see, kui palju on kehas mingeid teatud vitamiine juba varem. Seega reguleerib organism vitamiinide imendumist vastavalt oma vajadustele.

– “Rasvlahustuvate vitamiinide imendumistõhusus on umbes 50-90 protsenti. Ka C-vitamiin imendub väikese annuse korral 80-90 protsendiliselt, kuid suurema annuse korral langeb imendumistõhusus alla 50 protsendi,” võrdleb Lehto.

Ka soolestiku ja maksa seisund, samuti maohapped määravad, kui hästi vitamiinid organismi imenduvad.

– Ka mõned ravimid, nagu epilepsiaravimid ja aspiriin, vähendavad teatud vitamiinide imendumist.

Köögiviljades, ürtides ja marjades sisalduvatel taimset päritolu flavonoidühenditel on leitud vitamiinide ja mineraalainete imendumist ja kasutamist tõhustav toime. Seda nähtust nimetatakse sünergiaks. Sellisel viisil toimib näiteks maailmas edu saavutanud toidulisandite sari Terranova.

– “Terranova toodete mõju põhineb asjaolul, et need loovad inimkehas loomuliku sünergilise keskkonna, mille puhul vitamiinid, mikroelemendid ja toitained imenduvad kõige paremini ja keharakud funktsioneerivad optimaalselt. Nii omastatakse ka söödud toit kõige paremini, “ ütleb Timo Lehto.

Vitamiinipuudus viib defitsiidi sümptomiteni

Iga olulise vitamiini puudus põhjustab defitsiidile viitavaid sümptomeid. Vanasti ilmnes raske C-vitamiini puudus meremeestel lahtiseid haavandeid põhjustava skorbuudina, nüüd avaldub see näiteks kergesti tekkivate verevalumite või liigesevaluna.

–“ B1-, B2- ja B6-vitamiini puudusel langeb kiiresti energiatase ja see võib põhjustada isegi tõsiseid närvisüsteemihäireid. Ka juuksed ja nahk kannatavad,” loetleb Lehto.

 

Tervis ürtide ja taimede jõu abil – kas tunned Emakese Looduse apteegi pakkumist?

By | Yleinen | No Comments

Maitsetaimi on kasutatud tervise ja hea enesetunde toetamiseks juba tuhandeid aastaid. Kui loodus kevadel ärkab, kasvavad ürdid ja ravimtaimed niitudel ja rohenäppude aknalaudadel. Õigesti kasutatuna toimivad ürdid loodusliku ravimi ja energiataset tõstva toidulisandina.

Loodusandidest kõige tuntumate hulka kuulub kevadel õitsev võilill, tõeline vitamiinipomm ja rauaallikas. Kogu suve õitsev nõges on üks meie kõige väärtuslikumaid ravimtaimi. Selle C-vitamiini sisaldus on viis korda suurem kui apelsinil ja kalorsus on võrdne kartuli omaga.

Kui kasvatamine tundub korjamisest loomulikum, võib kodus harrastada potipõllundust. Kiiresti kasvava nisuorase kasulik mõju leidis aasta alguses tunnustamist, kui see valiti Soome 2014. aasta ravimtaimeks. Ka silmade tervist soodustav vesikress ja muu hulgas allergiavastaste omadustega petersell kasvavad potis hästi.

 Ürdid tervendavad ja tasakaalustavad

Biokeemik FT Timo Lehto Terranovast tunneb hästi ürtide ja toidutaimede väge. “Taimedes sisalduv klorofüll, mis annab lehtedele rohelise värvi, on nagu taimede veri, mis sisaldab eriti palju toimeaineid. Lisaks toodavad taimed rohkesti kaitseaineid erinevate väliste ohtude, näiteks külma, päikesevalguse, putukate, seenhaiguste ja bakterite vastu. Klorofüllist ja kaitseainetest on inimesele meditsiinilist kasu,” ütleb Lehto.

Ürdid tuleks teha oma dieedi osaks, sest need sisaldavad maitsval kujul rikkalikult vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente. Lehto sõnade kohaselt aitavad ürdid kaasa ka toimeainete imendumisele ja organismi üldise tasakaalu säilitamisele.

– Seedetrakti probleemide all kannatavad inimesed võivad saada leevendust, lisades oma tootevalikusse üldtuntud ja seedetrakti tööd toetavad ürdid, mille abil saab soolestikus luua ideaalse keskkonna. Seedehäireid leevendavad ja seedimist soodustavad ürdid on nt apteegitilli seemned, ingver, artišokk, kardemon, kummel, köömned ja aniisiseemned.

 Taimsed preparaadid sobivad hõivatuile

Kuna värskete ürtide kasutamine igapäevaelus –rääkimata kogumisest või kasvatamisest– tundub tülikas, on taimsed preparaadid suurepärane värskendus dieedile. Turul on mitmeid toidulisandeid, milles ürtide looduslik vägi on kasutusele võetud erinevate pulbrite, pillide ja tablettide kujul.

“Tasub uurida valmistooteid ja valida selline, milles ürdid on värskelt külmkuivatatud või külmkuivatatud vedela lämmastiku abil temperatuuril -196 ° C. Värskelt külmkuivatatud taimi kasutavates toodetes, erinevalt üksnes kuivatamisel saadud pulbritest ja pillidest, on ürtide toitained ja kaitsvad ained kasutusele võetud peaaegu algsel kujul,” ütleb Lehto.

Tervis ja heaolu kevadel: ürtide ABC

Nõges sisaldab rohkesti rauda, kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit ja räni. Seda saab kasutada maitsetaimena suppides või juua teena. Pulbrina on suurepärane smuutides. Nõgest ei saa korjata komposti lähedalt, sest see kogub endasse kergesti nitraate.

Võilille värsked lehed on suurepärased salatites ja need sisaldavad rikkalikult beetakaroteeni, C-vitamiini, kaltsiumit, magneesiumit ja rauda. Taim on tuntud ka oma palavikku alandava toime poolest.

Nisuoras on tõeline supertoit. Värskes nisuorases on rikkalikult valke, süsivesikuid, kiudaineid ning A-, B-, C- ja E-vitamiine. Lisaks on taime klorofüll hea magneesiumiallikas.

Petersell sisaldab rohkesti C-vitamiini, rauda ja beetakaroteeni. Lisaks on petersellis diureetiliselt mõjuvaid aineid, mis soodustavad liigse vedeliku eritumist kehast. Aeglaselt idanev petersell nõuab kannatlikkust. Rahvameditsiinis on seda taime kasutatud näiteks artriidi ja menstruatsioonivaevuste leevendamiseks.

Spinat on köögivili, mis sisaldab rikkalikult rauda. See taim sisaldab ka suures koguses kaaliumit, magneesiumit, foolhapet ja aluselisust suurendavat klorofülli.

Vesikress on üks vanimaid ürte. Rohke C-vitamiini sisalduse tõttu kasutati seda juba 16. ja 17. sajandil skorbuudi ennetamiseks ja raviks. Vesikressis on samuti rikkalikult rauda, magneesiumit, kaltsiumit ja beetakaroteeni.

Mis on toitainete sünergia? Räägib Terranova asutaja ja omanik Stephen Terrass

By | Yleinen | No Comments

Mida sünergia tähendab?

Sünergia leiab aset siis, kui kaks või enam koostisosa annavad mõju, mis on suurem kui üksikute komponentide summa – näiteks, kui kaks pluss kaks ei olegi neli, vaid kuus või seitse.

 Mis on sünergial tegemist toidulisanditega?

Toitumisega seoses mõeldakse sünergia all tuhandeid biokeemilisi reaktsioone, mis toimuvad kehas näiteks vitamiinide, mikroelementide, abiainete ja ensüümide vahel.

 Keha eluliste funktsioonide säilitamine nõuab hulgaliselt toitumuslikke sünergilisi koosmõjusid, sest soovitud mõju ei teki üksnes üksikute koostisosade toimel. IGA mikrotoitaine sõltub mitmetest teistest ühenditest, et toimida optimaalselt.  

Sünergia saavutamiseks tuleb kanda hoolt, et toote sisu võimaldaks tõhusat ainete aktiveerumist, imendumist, toitainete omastamist ja metabolismi muundumist. Toitainete imendumine on seega ainult üks osa selles suures pusles.

 Kas KÕIK mitmekesised toidulisandid on sünergilised?

See on väga hea küsimus! On tõsi, et iga multivitamiin on põhimõtteliselt vähemalt osaliselt sünergiline. Kuid toitainete kombinatsioon võib olla vaid veidi sünergiline, väga sünergiline või midagi vahepealset. Selleks, et saada toidulisanditest maksimaalset võimalikku kasu, tuleb saavutada kõrgeim võimalik sünergiline tasand.

 Terapeudid, arstid ja edasimüüjad on rääkinud meile hämmastavaid lugusid Terranova toodete positiivse mõju kohta. Mis muudab Terranova sünergia nii võimsaks?

Sünergia ei leia aset pudelis – see toimub AINULT kehas. Isegi väga terve keha ei taga kunagi täiesti optimaalset keskkonda täieliku sünergia jaoks. See on seni olnud peamine piirav tegur enamiku toidulisandite puhul.

 Toidulisandeid tootvad ettevõtted on suutnud valmistada näiliselt suurepäraseid kombinatsioone. Kuid neist on siiski puudunud koostisosi, mis võimaldaks organismil luua võimalikult sünergilist keskkonda. Just SELLES küsimuses erinevad Terranova tooted teistest.

 Terranova ei sisalda mitte ainult olulisi vitamiine, mikroelemente ja muid mikrotoitaineid, vaid ka hoolikalt valitud taimset kombinatsiooni Magnifood. Magnifood-kombinatsiooni eesmärk on soodustada ainete imendumist, biosaadavust, bioloogilist omastamist, aktiivsust, stabiilsust ja tõhusust kehas. Magnifood parandab ka keha enda sünergilist keskkonda ja see on põhjus, miks inimesed tunnevad, et nad saavad Terranova toodetest rohkem kasu.

 

 

Kas allergiaravimid on ära tüüdanud? Sümptome saab kergendada ka looduslike antihistamiinidega

By | Yleinen | No Comments

Õietolmuallergiat põdevate inimeste raskused püsivad, sest soe ilm on pannud lõunas rohu õitsema juba mais. Samuti on õhus endiselt rohkesti kase õietolmu. Looduslikel antihistamiinidel, kvertsetiinil ja nõgesel, on tõestatud toime kergemate allergianähtude leevendamiseks. Parimad on need allergiat ennetavas ravis – ja mis kõige tähtsam – täiesti ilma keemiliste antihistamiinikumide kahjulike kõrvaltoimeteta.

Kase varajane õitsemine on allergikutel sel kevadel põhjustanud tavalisest tugevamaid sümptomeid. Järgmine allergiaperiood on juba ukse ees, sest Lõuna-Soomes on hein hakanud õitsema. Paljud allergikud otsivad abi sünteetilistest antihistamiinikumidest, kuid sümptomitele võib leevendust leida ka looduse ravimikapist.

– “Nõges ja erinevates toidutaimedes leiduv kvertsetiin toimivad antihistamiiniga sarnaselt. Teaduslikud uuringud on näidanud, et kvertsetiin pärsib muuhulgas põletikulisi ja allergilisi reaktsioone. Ka nõgesel on leitud esmajoones hingamisteede põletikku pidurdav roll,” ütleb biokeemik ja Terranova tootespetsialist Timo Lehto.

Häid kvertsetiiniallikaid võib leida lähima kaupluse riiuleilt või parimal juhul oma sügavkülmikust. Näiteks sisaldavad õuna kooreosa, sibul, brokoli, tomat ja kodumaised marjad rikkalikult kvertsetiini. Kappari sisaldab seda looduslikku antihistamiinikumi kaaluga võrreldes kõige rohkem, 15 grammi 100 grammi kohta.

Positiivsed kõrvaltoimed

Paljud kogevad,et allergiaravimid põhjustavad ebameeldivaid kõrvaltoimeid nagu väsimus ja ärrituvus. Lehto ütleb, et looduslike antihistamiinikumide kõrvalmõju on enamasti positiivne.

– Nõges sisaldab umbes kuus korda rohkem C-vitamiini võrreldes apelsiniga, nii et sellest saab palju elujõudu ja vastupanuvõimet haigustele. Paljud kvertsetiini sisaldavad toiduained on väga kiudaineterikkad ja aitavad tõhusalt kaasa seedimisele.

Looduslike antihistamiinikumide toime on keemiliste allergiaravimite toimest aeglasem. Loodusravist huvitatud heinaallergikutel oleks mõistlik alustada kvertsetiini ja nõgese või neid sisaldavate toodete kasutamist õigeaegselt, enne heintaimede õitsemisperioodi.

– “Kui allergianähud ei ole erakordselt intensiivsed, võib looduse enda antihistamiinidest olla kasu. Need ei tee toidust saaduna kahju ka allergiaravimite võtmise ajal,” ütleb Lehto.

Neli looduslikku nõuannet allergilise nohu leevendamiseks

  1. Osta võimalusel orgaanilisi tomateid ja õunu, siis võid julgelt süüa neid koos kvertsetiini sisaldava koorega.
  2. Eelista kodumaiseid marju – sügavkülmikut võib hakata tühjendama juba aegsasti enne allergiahooaja algust.
  3. Ära koori üle! Suurem osa sibulate kversetiinist asub välimistes kihtides.
  4. Joo palju teed – eriti hea on allergikutele roheline tee ja nõgesetee

Terranova tõhusa ja orgaanilise Magnesium Calcium Complexi koostis on hoolikalt valitud

By | Yleinen | No Comments

Mineraalained on toidust saadavad keemilised elemendid ja osa neist on meie organismile vajalikud, et ainevahetus püsiks normaalsena. Mineraalaineid, mida keha vajab ainult veidi, nimetatakse mikroelementideks. Magneesium ja kaltsium kuuluvad nn makromineraalainete hulka, mida inimene vajab päevas mitusada milligrammi. Dieedi täienduseks tuleks valida toode, mis sisaldab ainult värskeid, töötlemata ja looduslikke koostisosi, et tagada toote tõhusus ja imendumine.

Turul olevates toidulisandites kasutatakse mitmesuguseid erinevaid magneesiumi- ja kaltsiumiühendeid. Erinevate mineraalainete vormide suhtelise imendumismäära osas on palju väärarusaamu– eriti magneesiumi ja kaltsiumi puhul. Selliseks näiteks on kasvõi kaltsiumkarbonaat, mille imendumise tase on uuringute kohaselt väga sarnane kaltsiumtsitraadi omale, kui tegemist on normaalse seedimisega – eeldusel, et kaltsiumi võetakse koos toiduga, mitte tühja kõhu peale. See on vastupidine sellele, mida paljud tervisetoodete alal tegutsejad usuvad.

Väga sageli kasutatakse toidulisandites magneesiumoksiidi ja kaltsiumkarbonaati. Neid tuleks võtta koos toiduga, sest nad vajavad imendumiseks maohappeid. Magu eritab hapet toidu seedimiseks ja sama hape võib olla abiks ka mineraalide imendumisel. Tsitraadivormis toote eelis on, et kaltsium- ja magneesiumtsitraat vajavad toitainete imendumiseks ainult vett ja mitte happesust. Kuid tsitraadivormis toote probleemiks on nõutav maht – seda läheb vaja märkimisväärselt rohkem, et saada sama kogus mineraalaineid. Näiteks on kaltsiumtsitraadis kaltsiumi kõige rohkem 21% massist. Selleks, et saada 1000 mg kaltsiumi, tuleb lisaks kasutada 4000 mg tsitraati kelaativat koostisainet. Kapslisse võib panna kuni 650 mg tsitraati, seega peaks inimene, kes tahab saada 1000 mg kaltsiumi kaltsiumtsitraadina, võtma 8 kapslit päevas … üksnes kaltsiumit! Sellesse kapslite kogusesse ei ole juurde arvestatud veel abiaineid: magneesiumit, täiteaineid, sideaineid jne. Kui inimene sooviks saada 1000 mg kaltsiumit ja 500 mg magneesiumit tsitraadi kujul, peaks ta võtma 12 kapslit päevas, kuna magneesiumtsitraadis on tavaliselt veel väiksem kogus magneesiumit (u 16%). Kui lisaksime siia veel Terranova Magnifoodi, oleks kapslite arv 14 või 15 päevas! Lisaks sellele on tsitraadi kujul tootmine suhteliselt kallis, nii et see suurendaks oluliselt toote hinda tarbijale.

Kui inimesel on vähe maohapet või ta kasutab maohappe eritumist mõjutavaid ravimeid, VÕIB kaltsiumtsitraat olla oluliselt parem variant. Kuid see imendumishäire esineb ainult siis, kui maohapet on kapsli võtmise hetkel vähe või kui seda võetakse tühja kõhuga. Kuna enamikul inimestel on maohappe hulk normaalne, ei ole otstarbekas panna neid võtma 3-4 korda rohkem kapsleid või kapsleid, mis on 2, 3 või 4 korda suuremad– ja veel poolteist korda kõrgema hinnaga – lihtsalt selleks, et saada sama hulk mineraalaineid samasugusel imendumistasandil!

Kuid leidub ka inimesi, kellel on maohapet vähe. Terranova tootearendus on arvestanud eriti nendega. Vähe maohapet võib olla üle 50aastastel naistel, kes moodustavad suurima magneesiumi-kaltsiumi toidulisandeid tarbiva rühma. Seetõttu on toote koostisse lisatud külmkuivatatud ingver, samuti muid olulisi sünergilisi taimseid koostisosi, mis toimivad koos magneesiumi ja kaltsiumiga, hoolitsedes mitte ainult toitainete kättesaadavuse, vaid ka nende tegevuse eest meie kehas. Need koostisosad pakuvad samas täiendavat kaltsiumit taimeriigist.

Niisiis, kuidas meil õnnestus panna Terranova Magnesium Caltsium Complex-tootesse 125 mg magneesiumit ja 62,5 mg kaltsiumit ühte kapslisse koos Magnifood taime /ürdiseguga? See on võimalik, sest kaltsiumkarbonaat sisaldab kaltsiumit 40% massist ja magneesiumoksiid magneesiumit 60% massist. Osa toote mineraalidest saadakse tsitraatide arvelt, enamik (u 80%) tuleb oksiidist või karbonaadist.

Siiski, kui tsitraat oleks oluliselt parema biosaadavusega kui oksiid või karbonaat, kasutaksime seda 100% – suuremale kapslite hulgale või hinnavahele vaatamata. Terranova toodetes ei tehta kunagi kompromissi kvaliteedi ja imendumisvõime arvelt – esmatähtis on kasutada selliseid täpselt valitud toitainete vorme, millest inimkeha saab maksimaalselt kasu ja mille biosaadavus on kõrgeim võimalikest.

 

Kas sinu keha vajab puhkuse järel puhkust? Ravimtaimed rahustavad ja puhastavad

By | Yleinen | No Comments

Vaim puhkab puhkuse ajal, kuid kuidas on lood kehaga? Grilli- ja terrassihooaeg paneb sageli olulised elundid, nagu maks ja sooled, proovile. Pärast suve aitavad maitse- ja toidutaimed kehal rahuneda ja parandavad enesetunnet. Maitse osas ei ole vaja teha järeleandmisi: näiteks puhastab populaarne ürt koriander keha raskemetallidest.

– Pärast suvepuhkust on meeled sageli lõdvestunud ja taastunud igapäevastressist. Seedetrakt on see-eest kogu suve pidanud üle töötama, kui alkoholi ja rasvaseid toite, näiteks vorsti, on rohkesti tarbitud. Biokeemik Timo Lehto Terranovast soovitab puhkuse järel hoolitseda organismi tasakaalu eest.

– “Tervisliku toitumise eiramine puhkuse ajal kurnab märkimisväärselt maksa ja soolestikku. Rohke kiirtoidu ja suvejookide tarbimine võib keha seisukohalt tühistada puhkuseperioodi soodsa mõju. Pole siis ime, et paljudel on argiellu naastes tursunud ja natuke väsinud välimus,” ütleb Lehto.

Roheline jõud keha aitamiseks

Rohelist peetakse puhastavaks ja rahustavaks värviks, sama toime on ka ürtidel ja toidutaimedel. Salati hulka tasub segada lehtkapsast ja vesikressi, kuna neis sisalduvatel ühenditel on võimas mõju keha detoksifitseerimissüsteemile. Populaarsed maitseained petersell ja koriander aitavad kehal raskemetallidest vabaneda.

–“Ravimtaimede superstaar nõges aitab puhastada kuseteid ja on väga rikas vitamiinide ja mineraalainete poolest. Nõgest saab kasutada mitmel kujul, kasvõi teeks kuivatatuna,” ütleb Lehto.

Rohelise jõuerandina võib nimetada peeti, mis on täis erinevaid B-grupi vitamiine ja aitab kaasa maksa tööle.

–“Toores riivitud peet annab lisamaitset ja -värvi näiteks puhastavale salatile,” soovitab Lehto.

Värskendava uuenduse argipäeva võib tuua ka orgaanilisel ja tõhusal külmkuivatamismeetodil valmistatud toidulisanditega. Soolestikku ja maksa hellitavaid ürte sisaldav Green Purity Super-Blend-toode aitab kehal oma loomulikke puhastus- ja kaitsemehhanisme tugevdada. Puhastunud keha tuleb paremini toime ka igapäevapingega.

– Toode sisaldab ainult neid taimi ja ürte, mis toetavad maksa ja soolestiku tööd ning soodustavad keha aluselisust. Nendeks on muuhulgas võilillelehed, vesikress, lehtkapsas, petersell, peet, nõges, kurkum, koriandrilehed ja nisuorase mahl. “Kõik koostisosad, välja arvatud üks, on sertifitseeritud orgaanilisena,” ütleb tootespetsialist Timo Lehto.

Terranova Green Purity Super-Blend on keha puhastamine lihtsaimal viisil. Pulbrilist toodet kasutatakse pool tl 1-2 korda päevas koos toiduga. Toote võib käepäraselt segada vee, mahla või smuuti hulka.

Kas vajad alternatiivi hommikusele toormahlale? Proovi seda!

By | Yleinen | No Comments

Rohke veejoomine kohe hommikul on tark tegu, sest keha vajab magamise järel vedelikku. Sidrun on imeline tervisepomm, mistõttu on hea seda kaasata. Terranova Living Wellbeing on suurepärane hommikujoogilisand. See sisaldab palju antioksüdante, valke ja rasvhappeid, mis parandavad nii enesetunnet kui ka naha tervist ja välimust.

Joogi hulka võib veel segada väävlit sisaldavat MSM-pulbrit, eriti küünte ja juuste tervise tagamiseks. Sool on organismile hädavajalik: kõrge kvaliteediga rafineerimata sool sisaldab kümneid kehale olulisi mineraale. Seetõttu tuleks valida mõni kvaliteetne mineraalsool ja jätta tavaline peensool poeriiulile, sest sellest on eemaldatud kõik kasulikud mineraalained.

Superhommikujook á la Terranova

                 ½-1 sidruni värskelt pressitud mahl

  • ½ tl Terranova Living Wellbeing-pulbrit
  • ½ tl MSM-pulbrit, soovitavalt kõrge kvaliteediga OptiMSM®
  • ¼ tl kvaliteetset mineraalsoola
  • 3 dl puhast külma vet

Sega ja naudi!

Spirulina on 2015. aasta ravimtaim

By | Yleinen | No Comments

Spirulina on mikroskoopiliselt väike mageveevetikas, mida kasvatatakse mitmekülgse toidu- ja ravimtaimena. See on rikas valkude, vitamiinide, mineraalide, karotenoidide ja antioksüdantide poolest.

Isegi Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) kinnitavad spirulina toitumisalast kasu ja soovitavad spirulina vetikat nälja ja alatoitlusega võitlemiseks arengumaades. NASA ja Euroopa Kosmoseagentuur on soovitanud spirulinat üheks prioriteetseks kultuuriks pikaajalistel kosmoselendudel. Spirulina on seega tõeline supertoit, mida kasutatakse mitmel viisil toiduainete-, toidulisandite-, farmaatsia- ja kosmeetikatööstuses. Soome Tervisetoodete Müüjate Liit on valinud spirulina 2015. aasta ravimtaimeks.

Spirulina sobib oma toiteväärtuse poolest lisandiks peaaegu igasse dieeti, näiteks supersmuutide koostisosana. See on eriti kasulik sportlastele, taimetoitlastele, dieedipidajatele ja haigusest paranejatele. Spirulinal on leitud immuunsust tugevdavaid, põletikku kontrollivaid, maksa kaitsvaid ja organismi puhastumist toetavaid omadusi. Kuivatatud spirulinat kasutatakse erinevates rohelistes jahudes ja sellest valmistatakse ka toidulisandeid.

Ka mitmed Terranova tooted sisaldavad spirulinat: Life Drink, Living Multinutrient Complex, Living Wellbeing, Vibrant Synergy ja Tsink.

Upgraded hommikupuder

By | Yleinen | No Comments

Paljud on juba kuulnud upgraded kohvist– täiendatud kohvist, mille puhul kvaliteetset kohvi juuakse koos MCT-õli (medium chain triglycerides – keskmise pikkusega triglütseriidid) ja mageda võiga. Nii hea, kui täiendatud kohvi ka on, igatsen mina hommikuti enamasti midagi tahedamat, sageli smuuti, seekord toorpudru kujul. Kuid see ei ole mistahes puder, vaid täiendatud kohvi jälgedes käies– täiendatud hommikupuder.

Loe rohkem