Terranova tõhusa ja orgaanilise Magnesium Calcium Complexi koostis on hoolikalt valitud

By 20.12.2015 Yleinen No Comments

Mineraalained on toidust saadavad keemilised elemendid ja osa neist on meie organismile vajalikud, et ainevahetus püsiks normaalsena. Mineraalaineid, mida keha vajab ainult veidi, nimetatakse mikroelementideks. Magneesium ja kaltsium kuuluvad nn makromineraalainete hulka, mida inimene vajab päevas mitusada milligrammi. Dieedi täienduseks tuleks valida toode, mis sisaldab ainult värskeid, töötlemata ja looduslikke koostisosi, et tagada toote tõhusus ja imendumine.

Turul olevates toidulisandites kasutatakse mitmesuguseid erinevaid magneesiumi- ja kaltsiumiühendeid. Erinevate mineraalainete vormide suhtelise imendumismäära osas on palju väärarusaamu– eriti magneesiumi ja kaltsiumi puhul. Selliseks näiteks on kasvõi kaltsiumkarbonaat, mille imendumise tase on uuringute kohaselt väga sarnane kaltsiumtsitraadi omale, kui tegemist on normaalse seedimisega – eeldusel, et kaltsiumi võetakse koos toiduga, mitte tühja kõhu peale. See on vastupidine sellele, mida paljud tervisetoodete alal tegutsejad usuvad.

Väga sageli kasutatakse toidulisandites magneesiumoksiidi ja kaltsiumkarbonaati. Neid tuleks võtta koos toiduga, sest nad vajavad imendumiseks maohappeid. Magu eritab hapet toidu seedimiseks ja sama hape võib olla abiks ka mineraalide imendumisel. Tsitraadivormis toote eelis on, et kaltsium- ja magneesiumtsitraat vajavad toitainete imendumiseks ainult vett ja mitte happesust. Kuid tsitraadivormis toote probleemiks on nõutav maht – seda läheb vaja märkimisväärselt rohkem, et saada sama kogus mineraalaineid. Näiteks on kaltsiumtsitraadis kaltsiumi kõige rohkem 21% massist. Selleks, et saada 1000 mg kaltsiumi, tuleb lisaks kasutada 4000 mg tsitraati kelaativat koostisainet. Kapslisse võib panna kuni 650 mg tsitraati, seega peaks inimene, kes tahab saada 1000 mg kaltsiumi kaltsiumtsitraadina, võtma 8 kapslit päevas … üksnes kaltsiumit! Sellesse kapslite kogusesse ei ole juurde arvestatud veel abiaineid: magneesiumit, täiteaineid, sideaineid jne. Kui inimene sooviks saada 1000 mg kaltsiumit ja 500 mg magneesiumit tsitraadi kujul, peaks ta võtma 12 kapslit päevas, kuna magneesiumtsitraadis on tavaliselt veel väiksem kogus magneesiumit (u 16%). Kui lisaksime siia veel Terranova Magnifoodi, oleks kapslite arv 14 või 15 päevas! Lisaks sellele on tsitraadi kujul tootmine suhteliselt kallis, nii et see suurendaks oluliselt toote hinda tarbijale.

Kui inimesel on vähe maohapet või ta kasutab maohappe eritumist mõjutavaid ravimeid, VÕIB kaltsiumtsitraat olla oluliselt parem variant. Kuid see imendumishäire esineb ainult siis, kui maohapet on kapsli võtmise hetkel vähe või kui seda võetakse tühja kõhuga. Kuna enamikul inimestel on maohappe hulk normaalne, ei ole otstarbekas panna neid võtma 3-4 korda rohkem kapsleid või kapsleid, mis on 2, 3 või 4 korda suuremad– ja veel poolteist korda kõrgema hinnaga – lihtsalt selleks, et saada sama hulk mineraalaineid samasugusel imendumistasandil!

Kuid leidub ka inimesi, kellel on maohapet vähe. Terranova tootearendus on arvestanud eriti nendega. Vähe maohapet võib olla üle 50aastastel naistel, kes moodustavad suurima magneesiumi-kaltsiumi toidulisandeid tarbiva rühma. Seetõttu on toote koostisse lisatud külmkuivatatud ingver, samuti muid olulisi sünergilisi taimseid koostisosi, mis toimivad koos magneesiumi ja kaltsiumiga, hoolitsedes mitte ainult toitainete kättesaadavuse, vaid ka nende tegevuse eest meie kehas. Need koostisosad pakuvad samas täiendavat kaltsiumit taimeriigist.

Niisiis, kuidas meil õnnestus panna Terranova Magnesium Caltsium Complex-tootesse 125 mg magneesiumit ja 62,5 mg kaltsiumit ühte kapslisse koos Magnifood taime /ürdiseguga? See on võimalik, sest kaltsiumkarbonaat sisaldab kaltsiumit 40% massist ja magneesiumoksiid magneesiumit 60% massist. Osa toote mineraalidest saadakse tsitraatide arvelt, enamik (u 80%) tuleb oksiidist või karbonaadist.

Siiski, kui tsitraat oleks oluliselt parema biosaadavusega kui oksiid või karbonaat, kasutaksime seda 100% – suuremale kapslite hulgale või hinnavahele vaatamata. Terranova toodetes ei tehta kunagi kompromissi kvaliteedi ja imendumisvõime arvelt – esmatähtis on kasutada selliseid täpselt valitud toitainete vorme, millest inimkeha saab maksimaalselt kasu ja mille biosaadavus on kõrgeim võimalikest.

 

Leave a Reply