Spirulina on 2015. aasta ravimtaim

By 3.12.2015 Yleinen No Comments

Spirulina on mikroskoopiliselt väike mageveevetikas, mida kasvatatakse mitmekülgse toidu- ja ravimtaimena. See on rikas valkude, vitamiinide, mineraalide, karotenoidide ja antioksüdantide poolest.

Isegi Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO) kinnitavad spirulina toitumisalast kasu ja soovitavad spirulina vetikat nälja ja alatoitlusega võitlemiseks arengumaades. NASA ja Euroopa Kosmoseagentuur on soovitanud spirulinat üheks prioriteetseks kultuuriks pikaajalistel kosmoselendudel. Spirulina on seega tõeline supertoit, mida kasutatakse mitmel viisil toiduainete-, toidulisandite-, farmaatsia- ja kosmeetikatööstuses. Soome Tervisetoodete Müüjate Liit on valinud spirulina 2015. aasta ravimtaimeks.

Spirulina sobib oma toiteväärtuse poolest lisandiks peaaegu igasse dieeti, näiteks supersmuutide koostisosana. See on eriti kasulik sportlastele, taimetoitlastele, dieedipidajatele ja haigusest paranejatele. Spirulinal on leitud immuunsust tugevdavaid, põletikku kontrollivaid, maksa kaitsvaid ja organismi puhastumist toetavaid omadusi. Kuivatatud spirulinat kasutatakse erinevates rohelistes jahudes ja sellest valmistatakse ka toidulisandeid.

Ka mitmed Terranova tooted sisaldavad spirulinat: Life Drink, Living Multinutrient Complex, Living Wellbeing, Vibrant Synergy ja Tsink.

Leave a Reply