Kas sinu keha vajab puhkuse järel puhkust? Ravimtaimed rahustavad ja puhastavad

By 20.12.2015 Yleinen No Comments

Vaim puhkab puhkuse ajal, kuid kuidas on lood kehaga? Grilli- ja terrassihooaeg paneb sageli olulised elundid, nagu maks ja sooled, proovile. Pärast suve aitavad maitse- ja toidutaimed kehal rahuneda ja parandavad enesetunnet. Maitse osas ei ole vaja teha järeleandmisi: näiteks puhastab populaarne ürt koriander keha raskemetallidest.

– Pärast suvepuhkust on meeled sageli lõdvestunud ja taastunud igapäevastressist. Seedetrakt on see-eest kogu suve pidanud üle töötama, kui alkoholi ja rasvaseid toite, näiteks vorsti, on rohkesti tarbitud. Biokeemik Timo Lehto Terranovast soovitab puhkuse järel hoolitseda organismi tasakaalu eest.

– “Tervisliku toitumise eiramine puhkuse ajal kurnab märkimisväärselt maksa ja soolestikku. Rohke kiirtoidu ja suvejookide tarbimine võib keha seisukohalt tühistada puhkuseperioodi soodsa mõju. Pole siis ime, et paljudel on argiellu naastes tursunud ja natuke väsinud välimus,” ütleb Lehto.

Roheline jõud keha aitamiseks

Rohelist peetakse puhastavaks ja rahustavaks värviks, sama toime on ka ürtidel ja toidutaimedel. Salati hulka tasub segada lehtkapsast ja vesikressi, kuna neis sisalduvatel ühenditel on võimas mõju keha detoksifitseerimissüsteemile. Populaarsed maitseained petersell ja koriander aitavad kehal raskemetallidest vabaneda.

–“Ravimtaimede superstaar nõges aitab puhastada kuseteid ja on väga rikas vitamiinide ja mineraalainete poolest. Nõgest saab kasutada mitmel kujul, kasvõi teeks kuivatatuna,” ütleb Lehto.

Rohelise jõuerandina võib nimetada peeti, mis on täis erinevaid B-grupi vitamiine ja aitab kaasa maksa tööle.

–“Toores riivitud peet annab lisamaitset ja -värvi näiteks puhastavale salatile,” soovitab Lehto.

Värskendava uuenduse argipäeva võib tuua ka orgaanilisel ja tõhusal külmkuivatamismeetodil valmistatud toidulisanditega. Soolestikku ja maksa hellitavaid ürte sisaldav Green Purity Super-Blend-toode aitab kehal oma loomulikke puhastus- ja kaitsemehhanisme tugevdada. Puhastunud keha tuleb paremini toime ka igapäevapingega.

– Toode sisaldab ainult neid taimi ja ürte, mis toetavad maksa ja soolestiku tööd ning soodustavad keha aluselisust. Nendeks on muuhulgas võilillelehed, vesikress, lehtkapsas, petersell, peet, nõges, kurkum, koriandrilehed ja nisuorase mahl. “Kõik koostisosad, välja arvatud üks, on sertifitseeritud orgaanilisena,” ütleb tootespetsialist Timo Lehto.

Terranova Green Purity Super-Blend on keha puhastamine lihtsaimal viisil. Pulbrilist toodet kasutatakse pool tl 1-2 korda päevas koos toiduga. Toote võib käepäraselt segada vee, mahla või smuuti hulka.

Leave a Reply